Piškotke uporabljamo, da lahko bolje zagotavljamo naše storitve ter vam nudimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Več o tem

Knjižnica Višje strokovne šole

...

Knjižnica Višje strokovne šole je locirana v knjižnici Šolskega centra Novo mesto in zagotavlja svojim uporabnikom prost dostop do gradiva in informacij za potrebe izobraževalnega in raziskovalnega procesa. Namenjena je študentom,  pedagoškim delavcem in drugim sodelavcem Višje strokovne šole.

Član knjižnice lahko postane vsak redni in izredni študent Višje strokovne šole. Vpis v knjižnico je brezplačen. Študentje morajo ob prvem obisku prinesti potrdilo o vpisu in osebni dokument.

Delovni čas knjižnice: 

Ponedeljek in petek od 7.00 do 14.00 ure, torek, sreda in četrtek od 7.00 do 16.00 ure.

e-mail: #EM#6b6f686a7e6b6f6469497968216363216378#EM#
telefon: 07/ 39 32 127

Gradivo

Študentom je na voljo več kot 70.000 enot knjižnega  in neknjižnega gradiva ter več kot 70 naslovov revij.

Iskanje gradiva - COBISS

Cobiss (Cooperative Online Bibliographic System and services) omogoča uporabnikom dostop do:

Cobiss

Prijava v moj profil  

Digitalna knjižnica Slovenije DLib   na povezavi: https://www.dlib.si/

mCOBISS - virtualna knjižnica Slovenije na mobilnih napravah: mCOBISS je mobilna aplikacija, ki omogoča dostop do informacij o gradivu v knjižnicah. Uporabniku omogoča:

·        iskanje gradiva

·        pregled izposojenega gradiva in podaljšanje roka izposoje

·        rezervacijo gradiva, pregled in preklic rezervacij

·        pregled zgodovine izposojenega gradiva

·        pregled dolgov in omejitev

·        prejemanje potisnih obvestil

·        iskanje in pregledovanje informacij o knjižnicah

·        prikaz lokacije knjižnic na zemljevidu in navodil za pot do zbrane knjižnice

·        hranjenje priljubljenih knjig na Moji polici

·        odčitavanje črtnih kod ISBN in ISSN

·        sinhronizacijo uporabniškega profila mCOBISS in COBISS+

Baze podatkov

ProQuest – Servis ProQuest (ProQuest Online Information Service) omogoča iskanje po bazah podatkov ProQuest Dissertations and Theses Global. Podatkovna baza je najobsežnejša zbirka doktorskih disertacij in magistrskih nalog v svetovnem merilu. Vsebuje 2 milijona celotnih besedil disertacij in diplomskih nalog ter 4 milijone bibliografskih zapisov s povzetki.

Scopus Informacijski servis Scopus omogoča iskanje po multidisciplinarni bibliografski bazi podatkov z indeksi citiranosti. Vključuje podatke več kot 21.000 najbolj prestižnih in vplivnih znanstvenih revij na svetu, več kot 40.000 knjig, 6,5 milijona konferenčnih zapisov in 24 milijonov patentov.

ADZ akademska digitalna zbirka Slovenije - ADZ omogoča iskanje podatkov več milijonov različnih elektronskih virov svetovnih založnikov, digitalnih repozitorijev in tiskanih virov, ki so naročeni v slovenskih knjižnicah. Omogočen je dostop do celotnih besedil vsebin v odprtem dostopu, kot tudi licenčnih, za katere se zahteva avtoriziran dostop na osnovi IP-naslova institucije ali prijave AAI.

Mega iskalnik NUK - mEga iskalnik NUK omogoča sočasno iskanje po celotnih besedilih elektronskih revij in knjig iz zbirk številnih ponudnikov (EBSCOHost, ScienceDirect, Web of Science, JSTOR, EMERALD, SAGE itn.), med drugim tudi dLiba in kataloga NUK

DiKUL – Digitalna knjižnica univerze v Ljubljani

Google Učenjak – služi za iskanje člankov, disertacij, knjig, poročil itn. iz različnih virov – založnikov, arhivov odprtega dostopa, spletnih mest akademskih institucij. Iskanje poteka tudi po citirani literaturi.

DOAJ (Directory of Open Acess Journals) je baza odprtodostopnih znanstvenih revij visoke kvalitete v številnih jezikih (znanstveni članki iz Slovenije).

HighWire Press je portal, ki ponuja več kot 1500 revij, referenčnega gradiva, knjig in več kot 4 milijonov polnobesedilnih tekstov. Ima več kot 70 od 200 najbolj pogosto citiranih znanstvenih revij. V svoji zbirki ima čez 2 milijona naslovov dostopnih brezplačno.

Gemanics JournalSeek je baza odprtodostopnih znanstvenih revij, ki jih objavlja več kot 4.500 akademskih založnikov.

ScienceDirect je ena največjih spletnih zbirk znanstvenih raziskav na svetu. Ponuja več kot 2.500 znanstvenih revij, skoraj 10 milijonov člankov ter več kot 9.500 knjig. Brezplačno so dostopni povzetki večine člankov, za celotni tekst pa se je potrebno naročiti.

The National Academies Press ponuja več kot 4.000 naslovov za brezplačni prenos na računalnik (v formatu PDF). Gre za naslove s širokega spektra znanstvenih področij.

JCR JCR (Journal Citation Reports) je faktografska baza, ki vsebuje zapise s podatki o faktorju vpliva (IF – impact factor) za pomembnejše serijske publikacije iz svetovne produkcije. Faktor vpliva je pomembno orodje za vrednotenje revij na podlagi podatkov o citiranosti, vzetih iz več kakor 12.000 svetovno znanih znanstvenih in strokovnih revij. Bazo JCR vsako leto izda Clarivate Analytics iz ZDA v dveh izdajah: JCR Science Edition (JCR SE) za področje znanosti in tehnologije ter JCR Social Sciences Edition (JCR SSE) za področje družboslovja.

ARIS Javna agencija za znanstvenoraziskovalno in inovacijsko dejavnost Republike Slovenije & SICRIS

 

Informacijski viri

E-slovarji:

·        Fran

·        EZS Glosar

 

Interni časopisi organizacij