• Novice
17. maj 2024

Področno posamično tekmovanje v atletiki

V torek, 14. maja 2024, je na stadionu Portoval potekalo Področno posamično tekmovanje v atletiki za srednje šole. Udeležili so se ga tudi naši dijaki in dijakinje. Čeprav vreme ni bilo naklonjeno vrhunskim izidom, je bilo doseženih kar nekaj odličnih rezultatov.
V skoku v višino je Lara Jordan Cujnik zasedla odlično 1. mesto, Miha Došen Balkovec pa je bil v tej disciplini drugi. Teja Rožman je v  teku na 400 m pritekla na 3. mesto, ravno tako je bil tretji  Enej Žiga Per v teku na 100 m.  V suvanju krogle je David Retelj zasedel 3. mesto.
Šolo so uspešno zastopale tudi: v teku na 100 m Žana Jelinič, ki je zasedla 4. mesto, Ina Starič peto in Neja Janežič 6. mesto.  Laura Nograšek je bila četrta v teku na 400 m. V suvanju krogle je bila Tamara Stjepanović šesta, Laura Penica osma in Veronika Husak enajsta. Nika Aščič je v skoku v daljino zasedla peto, Lara  Aščič pa sedmo mesto.
V kategoriji dijakov so šolo zastopali še: Anže Povšič in Aliu Arianit, ki sta v teku na 100 m zasedla 7. oz. 10. mesto, deveti pa je bil Matej Molan v teku na 400 m. V teku na 1000 m je Matevž Cimermančič zasedel 8. mesto, Ernor Balia enajsto, Leon Vidic pa je bil dvanajsti. Vik Starič je bil deseti v teku na 2000 m. V suvanju krogle je Azur Fočaković končal na 11. mestu, Nikša Despotović v skoku v daljino na petem in Mark Hren, ravno tako v skoku v daljino, na 6. mestu. V skoku v višino je Tai Kolar zasedel sedmo, Jurij Hrastar pa deveto mesto. V štafetnem teku 4 x 100 m so dijaki naše šole zasedli 3. mesto.