Piškotke uporabljamo, da lahko bolje zagotavljamo naše storitve ter vam nudimo najboljšo možno uporabniško izkušnjo. Več o tem

Matematika, fizika, informatika

Fizikalni krožek

Dijaki dopolnijo svoje znanje fizike še z vsebinami iz elektrike, magnetizma ter atomske in jedrske fizike. Razlaga je popestrena z eksperimenti. Dijaki lahko le dopolnijo svoje znanje fizike za poznejši študij ali pa je krožek že del priprav na maturo iz fizike.

Fizika in gibanje

Dejavnost je namenjena dijakom 1. in 2. letnika

Cilji:
- vzpodbujanja želje po spoznavanju narave s fizikalnega stališča,
- razumevanja osnovnih vsakdanjih fizikalnih pojavov,
- poglabljanja srednješolskega fizikalnega znanja.

Nadaljujmo s fiziko na SZKŠ

Dejavnost je namenjena dijakom 3. in 4. letnika

Cilji:
- razvijati sposobnost za proučevanje naravnih pojavov, 
- spoznavati ter usvajati jezik in metode, ki se uporabljajo pri proučevanju fizikalnih pojavov, 
- navajati se na samostojno delo, širiti in poglabljati svoje znanje iz fizike in reševati tudi težje naloge.

Dejavnosti dijakov:
Vsi naravoslovni študiji zajemajo predmet fizike ali vsaj nekatera njena poglavja s prilagojenimi študijskimi vsebinami. Z namenom, da bi bili dijaki bolje pripravljeni na fiziko za primer študija, so na šoli ponujene dodatne ure fizike za dijake tretjega in četrtega letnika. Dijaki bodo spoznavali vsebine fizike, ki še niso bile obdelane pri rednem pouku fizike v prvih dveh letih šolanja: elektrika, magnetizem, atomska in jedrska fizika … Razlaga je popestrena z eksperimenti, kjer uporabljamo laboratorijsko opremo Vernier skupaj z računalnikom. S tem dijaki pridobivajo tudi dodatne eksperimentalne veščine. S pridobljenim znanjem se lahko dijaki po želji udeležijo tekmovanja iz fizike ali opravijo splošno maturo iz fizike, kar je pogoj za vpis na nekatere študije.


Logika

V septembru in oktobru se dijaki intenzivno in poglobljeno pripravljajo na tekmovanje iz logike. 
Dijaki poglobljeno spoznavajo logiko in lingvistiko.

Statistični krožek

Dijaki se poglobljeno pripravljajo na tekmovanje Evropske statistične igre. Dijaki se preizkusijo v različnih veščinah statistične pismenosti, kot so reševanje različnih statističnih problemov in nalog, iskanje podatkov ter priprava statistične analize. Ob tem spoznajo številne zanimive podatke o Sloveniji in evropskih državah, uporabijo pa tudi različna programska orodja za obdelavo in vizualizacijo podatkov.

Matematični labirint

Dijaki spoznavajo zgodovino matematike in svetovne dneve, ki so povezani z matematiko. Dijaki s pomočjo zabavnih matematičnih nalog razvijejo pozitiven odnos do matematičnih znanj, učenja in uporabe matematike.

Matematični krožek 
Mentorji: učitelji matematike (več informacij pri svojem učitelju matematike)

Dijaki se poglobljeno pripravljajo na tekmovanja v znanju matematike. Dijaki s pomočjo mentorja in samostojno rešujejo naloge iz tekmovalnih pol preteklih let.